Ваш браузер устарел. Рекомендуем обновить его до последней версии.

 ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.

Ще при царюванні Івана Грозного, а найчастіше – при царюванні Петра Великого, в Росію приїжджали іноземці. Цар запрошував , в основному, спеціалістів: лікарів, аптекарів, вчених, офіцерів, архітекторів. Масове переселення в Росію іноземців,  і в першу чергу, - німців,  відбувалось у другій половині 18 століття, під час царювання Катерини Великої. Вона видала Маніфест, в якому надавала пільги тим, хто поселявся на південних землях Новоросії.Таким чином, починається заселення пустих земель півдня, в основному – німцями – переселенцями.

   На поч. 19 ст. територія між Дунаєм та Дністром після російсько – турецької війни стала належати Російській імперії. Відтоді й починається активне заселення земель, які на той час були перетворені в пустелю. На цьому етапі починається нова історія Південного Причорномор’я.  

  В долині річки Барабой була заснована німецька колонія Freudental (Мирне). Заселення території, де тепер знаходиться село Мирне, відбувалося впродовж 1806 - 1807 років.  

(в перекладі – Долина радості) Херсонського земства, Одеського повіту;

   1937 – 1938 роки відомі в історії сталінськими репресіями, які не оминули й фройдентальців.

   Друга світова війна виявилась роковою для німецьких колоній. Почались арешти так званих « неблагонадійних», розстріли їх в тюрмах Одеси, вивезення у різні сталінські табори.

     29 березня 1944 року корінні фройдентальці назавжди покинули своє село,  до якого наближався фронт. Згодом вони опинились в штучно створених резерваціях Сибіру, Середньої Азаї, Уралу.

   В роки Великої Вітчизняної війни на території села проходив проміжний рубіж оборони Одеси по лінії: Карлсталь (с. Ш.Балка) - Фройденталь (с. Мирне) - Петерсталь (с. Петродолинське) ,  в якому брали участь полки 25-ї Чапаєвської дивізії, кавалерійські підрозділи генерал – лейтенанта І.О.Плієва, 69-й винищувальний авіаполк.

      Пам’ять про земляків, які загинули в боях Великої Вітчизняної війни, увічнена в Меморіалі Слави та стеллі, встановлених на території с Мирне, крім того, відкрито пам’ятник засновникам села в центрі  с.Мирне.

  Свою нову назву – Мирне село отримало 1 лютого 1945 р.  

  В 1982 році була створена Мирненська сільська  рада;

 В документах с. Широка Балка згадується приблизно з 1806 року. Але це село не було  німецькою колонією, а було маєтком,  яким володів герцог  Е.Ф. Вюртенбергський. В маєтку розводили овець. Управляючим вівчарні був Карл де Фітч. Село за свою історію мало різні назви :  хутір Фітче,  Шеленбергово, Шеренбергово, (колись жив пан Шеренберг),  Карлсталь. Остання назва  – Широка Балка.

  Старожилів села майже не залишилось. Все німецьке населення перед Великою Вітчизняною війною було виселено.

  В квітні 1944 року село Широка Балка було визволено від фашистів. У 1945 році в селі було організовано допоміжне господарство Одеського санаторно – курортного управління, яке в 1959 році було реорганізоване у відділення радгоспу «Мирний»